Tango Salon Festival

  • Data: 26 wrzesień 2018
  • Godzina: 19:00
  • Typ wydarzenia: Koncert
  • Lokalizacja: Łódź, Poland
  • Miejsce: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Tango Salon Festival, Koncert Otwarcia:

 

Bandonegro Tango Orquesta i Nelson Pino w Filharmonii Łódzkiej

 

26.09.2018 19:00

 

 

Bandonegro Tango Orquesta

 

jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych orkiestr tangowych w Europie.  Wyróżnia się świeżym brzmieniem wnoszonym do świata tradycyjnego argentyńskiego tanga. Zespół powstał w 2010 roku w Polsce i od razu stał się rozpoznawalny w kraju i za granicą. Kamieniem milowym w karierze muzyków było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.

Orkiestra od kilku lat bierze udział w najważniejszych tangowych wydarzeniach w Europie. Występuje również na największych festiwalach takich jak Embrace Tango Festival Berlin, Stockholm Tango Festival, czy Recuerdo Tango Festival Warsaw. W Łodzi zagra po raz pierwszy!

Bandonegro zostało stworzone przez czterech znakomitych muzyków młodego pokolenia, którzy swoją pasją, doskonałym wyczuciem stylu i gorącym temperamentem potrafią stworzyć klimat rodem z Buenos Aires. Orkiestra skupia się na tangu tradycyjnym, wychodząc naprzeciw całemu światu tanga tańczonego  – tanga „para bailar”.

Repertuar zespołu, połączony z pasją i doświadczeniem, porwie do tańca każdego tanguero. Znajdziemy w nim kompozycje takich twórców jak Carlos Di Sarli, Juan D’Arienzo,  Anibal Troilo czy Osvaldo Pugliese, które wykonywane były przez najlepsze orkiestry „Złotej Ery Tanga”, oraz polskie tanga Jerzego Petersburskiego i Mieczysława Fogga. Zespół wykonuje również autorskie kompozycje oraz unikalne cortiny.

Wraz z nimi zaśpiewa Nelson Pino, legenda z Urugwaju.

 

Nelson Pino rozpoczął swą spektakularną karierę w roku 1981, w orkiestrze Waltera Mendeza, występując w Argentynie i Urugwaju, a później jako solista w orkiestrze samego maestro Donato Raciatti. Związany był również z orkiestrami Juana Carlosa Croccii, Antonio Cerviño i Sexteto Tipico Bohemio. Obecnie koncertuje na całym świecie, promując tango jako dziedzictwo kulturowe UNESCO.

 

Koncert Bandonegro i Nelsona Pino odbędzie się 26.09.2018 o godz. 19:00 w Filharmonii Łódzkiej, przy ul. Narutowicza 20/22. Bilety będą do nabycia w kasie i na stronie Filharmonii.

#bandonegroontour