Premiera płyty “Hola Astor” Poznań

  • Data: 25 październik 2019
  • Godzina: 19:00
  • Typ wydarzenia: Koncert
  • Lokalizacja: Poznan, Poland
  • Miejsce: Aula Artis, Kutrzeby 10

Ich tango to rewolucja! 25 października w Auli Artis w Poznaniu odbędzie się koncert Bandonegro Tango Orquesta, promujący płytę „Hola Astor”, której premiera miała miejsce 29 czerwca tego roku. Bilety już w sprzedaży!

„Hola Astor” to prawdziwa rewolucja gatunku. Energetyczna, pasjonująca, rewolucyjna i fantazyjna – tak można opisać nową płytę zespołu Bandonegro, światowej klasy orkiestry Tango.  Niepowtarzalny pomysł muzyczny, wyczucie stylu i przede wszystkim pasja sprawiły, że grupa polskich muzyków podbija serca miłośników tanga na całym świecie.

Ich muzyka to fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem, spodoba się każdemu kto lubi choć jeden z tych gatunków muzycznych.

Tym razem zespół zaprosił do projektu dwóch muzyków należących do czołówki polskiej sceny jazzowej – Dawida Kostkę (gitara elektryczna) oraz Mateusza Brzostowskiego (perkusja) i w takim składzie zagrają koncert w Poznaniu.

W programie znajdą się utwory Astora Piazzolli z lat 70 w nowych aranżach oraz autorskie kompozycje Bandonegro. Energiczna Zita, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta – porywają i czarują nas już od pierwszych dźwięków.

Poznański koncert będzie wyjątkowy, ponieważ muzyczną ucztę wzbogaci widowisko taneczne, stworzone przez Paulinę Wycichowską. Artystka wykona zjawiskowe choreografie do wybranych utworów zespołu. Czeka nas ekscytujący muzycznie i wizualnie, niezapomniany wieczór!

Krytycy o nowej płycie zespołu:

 „Bandonegro to nie tylko zespół, to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. (…) Na nowej płycie „Hola Astor” po raz kolejny z rozmachem łączą tango z elementami jazzu i rocka.

“W ich przypadku podążanie szlakiem pasji i ogromnego zaangażowania stało się doskonałym przykładem, że można stworzyć piękną, a do tego współczesną formę dla tradycji w muzyce. Szczególnie w gatunku, który nie jest nadmiernie eksploatowany w Polsce. Oczywiście nie udałoby się to bez niemałej erudycji muzycznej”

Organizator koncertu w Poznaniu: GRUV ART

#bandonegroontour