Muza w Muzeum – Bandonegro

  • Data: 24 lipiec 2020
  • Godzina: 19:30
  • Typ wydarzenia: Koncert
  • Lokalizacja: Śrem, Poland
  • Miejsce: Muzeum Śremskie

Wstęp wolny!
Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi: 150 osób, dezynfekcja dłoni, maseczki.
W trakcie wydarzenia będzie dostępny ogródek gastronomiczny.
=====================================================

BANDONEGRO to światowej klasy orkiestra tango. Polscy muzycy podbijają serca słuchaczy na całym świecie swoim nowym spojrzeniem na tango, łączącym tradycję i nowoczesność. Ich unikalne muzyczne pomysły, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że występują na największych festiwalach na świecie. Są uważani za najlepszy europejski zespół tango młodego pokolenia i wschodzące gwiazdy tego gatunku.
W 2016 roku zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej, łącząc tango z elementami jazzu i rocka. Efektem tego były wspólne koncerty z udziałem Edyty Górniak, Mieczysława Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Maryli Rodowicz. W maju 2016 roku wzięli udział w największej trasie koncertowej w Polsce “Atmasfera Tour”, dając 16 halowych koncertów w całym kraju.

W grudniu 2017 roku wydali swój drugi album “Tanchestron”, który sprawił, że zespół rozpoczął intensywną działalność koncertową w Europie.

“W ciągu ostatniego roku czterej młodzi polscy dżentelmeni stali się jednym z najpopularniejszych zespołów występujących na najważniejszych milongach i festiwalach w całej Europie”.
Magazyn Tangodanza (Niemcy)

Występowali wielokrotnie podczas czołowych międzynarodowych festiwali tango w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji, Dani, Szwecji czy Norwegi. Współpracowali z gwiazdami tanga: Nelson Pino, Roberto Siri, Nito & Elba Garcia, Facundo Piñero & Vanesa Villalba, Clarisa Aragone & Jonathan Saavedra, Los Totis czy Maria Ines Bogado & Roberto Zuccarino.

W styczniu i lutym 2019 roku, zespół odbył trasę koncertową w argentyńskim Buenos Aires. Muzycy wzbudzili ogromny aplauz publiczności występując w kultowych klubach oraz podczas prestiżowego festiwalu Argentina Tango Salon. Legendy tanga oraz rodowici argentyńczycy zgromadzeni w Salon Canning, La Virucie czy Bilongon nie mogli pows

#bandonegroontour