Jazz w CSK: Bandonegro

  • Data: 13 sierpień 2020
  • Godzina: 20:00
  • Typ wydarzenia: Koncert
  • Lokalizacja: Lublin, Poland
  • Miejsce: Centrum Spotkania Kultur

Jazz w CSK

Bandonegro to polscy muzycy podbijający serca słuchaczy na całym świecie swoim nowym spojrzeniem na tango, łączącym tradycję i nowoczesność. Są uważani za najlepszy europejski zespół tango młodego pokolenia i wschodzące gwiazdy tego gatunku.

Ich unikalne muzyczne pomysły, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że występują na największych festiwalach na świecie. Swoją przygodę rozpoczęli w wieku 15 lat wygrywając konkurs “Pif Castelfidardo” we Włoszech (kategoria Nuevo Tango) .

W 2016 roku zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej, łącząc tango z elementami jazzu, rocka i elektroniki . Uczestniczyli w największej trasie koncertowej w Polsce „Atmasfera Tour”, dając 16 koncertów halowych koncertów w całym kraju. Pomimo swojego wieku występowali już w takich krajach jak Argentyna, Niemcy, Włochy, Francja, Dania, Szwecja, Norwegia czy Wielka Brytania.

Projekt „Hola Astor” to świeży pomysł, innowacyjny styl i nowy język muzyczny. Przepięknie zaaranżowane, wyselekcjonowane utwory Astora Piazzolli zostały zestawione z autorskimi kompozycjami Bandonegro.

Współpraca z młodą czołówką polskiej sceny jazzowej: Dawid Kostka – gitara i Mateusz Brzostowski – perkusja sprawia, że dźwięk jest wyjątkowo świeży, chwytliwy i aktualny.

Energiczna Zita, Escolaso, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta i Vislumbrar to utwory, które porywają od pierwszych dźwięków!

„Niezwykle chwytliwa fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem” – Adam Baruch (JAZZ FORUM)

Koncert poprzedzi projekcja filmu dokumentalnego „Bandonegro in Buenos Aires”

#bandonegroontour