Czterech młodych muzyków tango wyrusza z Polski do Argentyny by zrealizować swoje marzenie i zagrać w najbardziej kultowych salach stolicy tanga. Od spontanicznych meczy w dzielnicy La Boca, wypowiedzi legend tanga, po nielegalne milongi, Bandonegro w Buenos Aires ukazuje tango jakiego jeszcze nie widziałeś.
W trakcie dokumentu dowiemy się więcej o członkach zespołu, o muzyce, która ich połączyła, o ich celach, motywacjach i marzeniach. Bandonegro w Buenos Aires to jednocześnie podróż w głąb argentyńskiej kultury mocno zakorzenionej w tańcu i zwyczajach charakterystycznych tylko dla mieszkańców Ameryki Południowej. Dokument porusza również problemy z jakimi boryka się współczesne Buenos Aires. Wszystko to poparte wywiadami i wypowiedziami miejscowych porteños pozwala lepiej zrozumieć kulturę i historię kraju znad zatoki La Plata.
Motywem przewodnim filmu jest tango, które zrodziło się w portowych dzielnicach Buenos Aires, a obecnie stało się międzynarodowym, niemym językiem świata. Dzięki fascynacji tym gatunkiem powstał zespół czterech młodych Polaków znających się od pierwszej klasy szkoły podstawowej, którzy na bazie przyjaźni stworzyli grupę Bandonegro. Chcąc spełnić swoje marzenie i przekonać się jak wygląda tango u źródeł wyruszyli w pięciotygodniową podróż do Buenos Aires.
Oficjalny zwiastun filmu
Od spontanicznych meczy w dzielnicy La Boca, tworzenie ekscytującej muzyki, wypowiedzi legend tanga po undergroundowe milongi. Film ujawni kulisy trasy koncertowej i pokaże BANDONEGRO, jakiego jeszcze nie widziałeś. "Bandonegro in Buenos Aires" śledzi grupę czterech muzyków z Polski, którzy przybyli do Argentyny, aby spełnić swoje marzenia. Przez 5 tygodni zagrali 16 koncertów w najbardziej znanych klubach tango w Argentynie i podczas prestiżowego festiwalu Argentina Tango Salon.
Fabio Sánchez Vidal - Reżyser
Fabio Sánchez Vidal urodził się 10 marca 1998 roku w Walencji w Hiszpanii. Jego rodzice Enrique Sánchez Romero (lekarz) oraz Elisa Vidal Val (animator społeczno-kulturalny) stworzyli dom przepełniony sztuką. Ojciec przez parę lat pracował w radio recytując poezję, natomiast matka często wcielała się w różne postacie ćwicząc do przedstawień teatralnych – z wykształcenia jest bowiem aktorką. Atmosfera panująca w domu miała niemały wpływ na Fabio – kreatywne postrzeganie świata i chęć wyrażania płynących z tego refleksji.