Premiera Albumu “Tanchestron”

  • Data: 26 Kwiecień 2018
  • Godzina: 19:30
  • Typ wydarzenia: Koncert
  • Lokalizacja: Warsaw, Poland
  • Miejsce: Klub Stodoła

Premiera płyty „Tanchestron” i show taneczne już 26 kwietnia w Warszawskiej Stodole!

Po niewątpliwym sukcesie jakim był ubiegłoroczny koncert Quintetu Roberto Siri (Buenos Aires), tango ponownie zagości w Klubie Stodoła. 26 kwietnia zapraszamy na koncert promujący płytę „Tanchestron” nagraną przez Bandonegro Tango Orquesta.

Premierowa płyta jest pierwszym tego typu materiałem zrealizowanym w Polsce i stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie tangiem argentyńskim w naszym kraju. Repertuar płyty obejmuje utwory wykonywane przez największe orkiestry Złotej Ery tanga (Carlosa Di Sarli, Juana D’ Arienzo, Anibala Troilo czy Osvaldo Pugliese), natomiast stylistyka i aranżacja jest pomysłem muzyków.

Bandonegro jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych orkiestr tangowych w Europie. Wyróżnia się świeżym brzmieniem wniesionym do świata tradycyjnego argentyńskiego tanga. Zespół powstał w 2010 roku w Polsce i od razu stał się rozpoznawalny w kraju i za granicą. Kamieniem milowym w karierze muzyków było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.

Orkiestra od kilku lat bierze udział w najważniejszych tangowych wydarzeniach w Europie. Występuje również na największych festiwalach takich jak: Nurnberg Tango Festival, Stockholm Tango Festival, Recuerdo Tango Festival Warsaw czy Bonner Tango Festival.

Bandonegro zostało stworzone przez czterech znakomitych muzyków młodego pokolenia, którzy swoją pasją, doskonałym wyczuciem stylu i gorącym temperamentem potrafią stworzyć klimat rodem z Buenos Aires.

Tango, którego ojczyzną jest Argentyna miało także w Polsce lata świetności. W okresie międzywojennym ubiegłego wieku powstało wiele polskich kompozycji tego popularnego stylu.

Bandonegro w swojej twórczości również nawiązuje do tamtych czasów grając tanga skomponowane przez Jerzego Petersburskiego czy też śpiewane przez Mieczysława Fogga.

Koncert Bandonegro w Klubie Stodoła został objęty Honorowym Patronatem Ambasady Argentyny w Polsce.

Podczas koncertu oglądać będziemy pokazy mistrzowskich par tanga z Buenos Aires i z Warszawy:

Artyom Dovbush i Karina Lilu Dovbush oraz Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska Grzybek

 


TIMETABLE:

18:30 – otwarcie klubu
19:30 – koncert
21:30 – Milonga
*Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Milonga:
20 zł (dla osób posiadających bilet na koncert)
35 zł (dla osób bez biletu na koncert).

Bilety na Milongę dostępne w kasie klubu Stodoła w dniu koncertu.

#bandonegroontour